FOTOGALERIE

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Zvířátka ve škole (duben)

Botanická zahrada (duben)

17. dubna vyrazili žáci naší školy do Botanické zahrady v Praze. Dostali pracovní listy a hráli si na detektivy v orientální zahradě, prohlédli si bonsaje, nejvyšší strom - sekvojovec, jedovaté rostliny, bambus, zvláštní druh jehličnanu - blahočet, který vypadá spíše jako velký kaktus a další. 

Školní atletické závody - 100 m, 200 m (duben)

Páteční školní závody v atletice dnes vyvrcholily předáním medailí vítězům. Gratulujeme!

PPP - zubní hygiena (duben)

4. dubna proběhl ve všech třídách program primární prevence o zubní hygieně.

PPP - Závislost na drogách (duben)

3. dubna proběhl ve 4.A a 5.A program primární prevence o drogách.

Za mláďaty na Toulcův dvůr (duben)

Dne 3. dubna děti z 1.A a 2.A vyrazily na Toulcův dvůr, kde na ně již netrpělivě čekala mláďata ptáků a savců. Děti měly možnost si mláďata prohlédnout a také pohladit.

Národní muzeum (březen)

15. března čekal žáky 1. a 3. třídy program Hrajeme si v Panteonu v Národním muzeu. Seznámili se se známými spisovateli, malíři, hudebníky. Zatančili si mazurku... Nakonec se podívali až na vrchol Národního muzea, kde viděli celou Prahu jako na dlani.

Projektové dny s knihou (březen)

Březen je měsíc věnovaný knihám. Žáci 2. a 3. třídy se během projektových dnů seznámili s knihou obecně. Sepsali si pravidla, jak se ke knize chováme, objevili, jaké informace z knih můžeme získat. Zjistili, co je to próza a poezie, jak se dělí. Názornými ukázkami na konkrétních knihách se seznámili s různými literárními žánry - jak jsou koncipované, zda jsou krátké či dlouhé, o čem vypovídají a jak končí. Čtené úryvky se střídaly s malbou, zpěvem, vypracováváním pracovních listů a videem. Děti tyto dny ohodnotily jako "super, skvělé".

Zimní exkurze do přírody - Podbaba, Velká skála, Haltýř (únor)

Zimní expedice 4.A do přírody se velmi vydařila. Viděli jsme veverky, zajíce, nutrii, volavky popelavé kormorány velké, poláky chocholačky a našli jsme bobří nory. 

Muzeum hudby - Písničkové putování (únor)

22.2. vyrazili žáci 1.A a 2.A do Českého muzea hudby na program Písničkové putování. V rámci programu si děti zkusily zahrát na různé ručně  vyrobené nástroje, seznámily se, jak se převáží hudební nástroje a v závěru programu si udělaly společnou fotografii před publikem.

Turnaj v přehazované (únor)

21.2. se naši žáci zúčastnili turnaje v přehazované pro Prahu 8. Obsadili 10 místo z 12. Za předvedenou hru a obětavost se rozhodně nemusí stydět. Tým složený převážně ze čvrťáků a třeťáků příští rok bude mnohem silnější.

Levý Hradec (leden)

Čtvrťáci se vypravili hledat první indícii k pokladu českých králů na Bořivojovo hradiště Levý Hradec a nejstarší český kostel - sv. Klimenta... A našli! Poklad českých králů je tak o krok blíž!

Lyžařský výcvik (leden)

Všechny třídy se účastnily lyžařského výcviku v Dolním dvoře v Krkonoších. A letos jsme měli i více sněhu než loni. Bohužel nás postihla chřipková epidemie. I tak jsme si ale lyžák parádně užili.

Národní muzeum - výstava minerálů (leden)

V Národním muzeu čtvrťáci obdivovali krásu minerálů a hornin a dovršili tak svůj geologický projekt. 

Projekt Malý geolog (leden)

Čtvrťáci si vyzkoušeli práci geologů. Charakterizovali vzorky hornin a nerostů. Díky nové biolupě to bylo opravdu vzrušující.

Bruslení (prosinec)

15.12. vyrazili žáci z 3.A a 5.A na kluziště. I ti, kteří na bruslích stáli poprvé, si to užili a s pomocí velryby si krásně zabruslili.

Vánoční besídka a školní jarmark (prosinec)

20.12. se již tradičně uskutečnil školní jarmark, kde děti mohly prodávat své výrobky. Všechny třídy si připravily také pestrý program s hudebním vystoupením pod hlavní taktovkou našeho hudebního specialisty Petra Kutheila.

Výtvarné tečkování (prosinec)

Malý princ (prosinec)

Čtvrťáci natočili film o Malém princi. Dokázali, že umí zahrát i vážnější témata než komedie.

https://www.youtube.com/watch?v=gse5Qwz-Hg4

Výroba svíček a mýdel - projektový den (prosinec)

V prosinci proběhl projektový den na téma Výroba svíček ze včelího vosku a výroba mýdel. Děti si výrobu velmi užily a vznikly moc pěkné výrobky. 

Turnaj ve florbale (prosinec)

Po jedné výhře a čtyřech prohrách naši žáci 3. a 4. třídy obsadili 9.místo z 12. Měli jsme nejmladší tým, sbírali jsme zkušenosti a příště zaútočíme na vyšší pozice. Děkujeme všem reprezentantům, že do hry dali všechno.

Muzeum pražského vodárenství (listopad)

23.11.2023 Podolí. Žáci z 1.A a 3.A navštívili Muzeum pražského vodárenství. Program se skládal ze dvou částí: první byl výklad na téma koloběh vody v přírodě a hlavně při čištění vody, druhá část byla hra v muzeu. Děti dostaly pracovní listy, odpovědi hledaly ukryté v muzeu.

Halloween (říjen)

Podzimní exkurze do přírody (říjen)

Nadšení malých přírodovědců nezastaví ani troška deště. Naopak díky dešti jsme našli 8 zvláště chráněných mloků skvrnitých.Poprvé jsme si vyzkoušeli v terénu zbrusu novou biolupu Bresser, díky níž nás ohromily úžasné detaily. Špatná zpráva pro rodiče - mnoho dětí prohlásilo, že chce biolupu k Vánocům.

Návštěva Galerie La Femme (říjen)

4.A navštívila výstavu Kamenický Šenov - kraj skla, sopek a pohádek v Galerii La Femme. Většina žáků místa vyobrazená umělci dobře zná z druhé třídy, kdy na tato místa podnikli geologickou expedici. Žáci umělce hodnotili. Na prvním místě se v jejich očích umístil Bohumil Eliáš.

Muzeum pražských pověstí a strašidel (říjen)

20.10.2023 - dnes se děti z 1.A, z 2. A a ze 3.A vypravily do Muzea pražských pověstí a strašidel. Vstoupily  do světa pražských pověstí a setkaly  se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy. Celou cestu je doprovázel strašidelný mnich a pražská klevetnice. Muzeum mělo dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní interaktivní část věnovanou především pověstem a jejich rozehrání.

Program prevence - bezpečnost online (říjen)

10.10.2023 - po roce opět preventivní program. Nyní na téma bezpečnost online - bezpečné heslo, útok hackerů, podvodné zprávy a webové stránky. Děti se s nadšením zapojovaly a byly velice kladně ohodnoceny.

Dopravní hřiště - Muzeum Policie ČR (září)

Opět na dopravním hřišti v Muzeu Policie ČR. Bezpečnosti na silnicích není nikdy dost. 

Únikovka - 20 000 mil pod mořem (září)

Žáci z 3.A se v pátek 22.9. vydali do DDM Ulita. Byli rozděleni do dvou skupin.  Čekala na ně úniková hra 20 000 mil pod mořem a týmová hra vejconauti. Oba týmy dokázaly "uniknout". V týmové hře se snažili vyslat čerstvé vejce do "vesmíru", resp. připravit mu padák tak, aby se nerozbilo. Zde některé týmy uspěly, jiné ne. Nicméně nikomu to nevadilo a všichni se dobře bavili. Určitě někdy vyrazíme na další hru.

Hvězdárna Ďáblice - Jak šla kometka do světa (září)

Děti z 1.A a z 2.A se v pátek 15.9. vypravily do hvězdárny v Ďáblicích. Zde si vyposlechly povídání o tom, co se děje na obloze a následně se podívaly na příběh o kometce. Na závěr si prohlédly hvězdárnu a hvězdářskými dalekohledy pozorovaly Venuši a také Slunce. 

Armádní muzeum Žižkov - Český lev se schovává v muzeu (září)

Žáci z 2.A a 3.A se vypravili hledat Českého lva do armádního muzea na Žižkově. Děti se zábavnou formou seznámily s institucí muzeum a státními symboly.

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Kukuřičné bludiště Klíčany (červen)

Žáci z 1.A a 2.A se vypravili hledat příšerky s nápovědou ke skryté tajence do kukuřičného bludiště. Navzdory velkému horku se to každé skupině po namáhavém boji podařilo a získali slíbenou odměnu. 

Přespávání ve škole 1.A, 2.A a 5.A (22. - 23.6.)

Žáci z 1.A, 2.A a 5.A završili školní rok přespáváním ve škole. Po úvodním zabydlení se společně vyrazili na výlet do Divoké Šárky. Večer proběhla společná večeře a poté společné hledání indicií k mapě vedoucí k pokladu. 

Společná svačina 2.A (19.6.2023)

Žáci 2.A si během dopoledne připravili výbornou svačinku. Že se jim to podařilo, jistě potvrdí i spolužáci z ostatních tříd. Děti jim totiž připravily ochutnávku svých dobrot.

Kampa a Karlův most - 15.6.2023

Žáci 2.A vyrazili společně s úžasnou paní průvodkyní Lipovskou na prohlídku Kampy a Karlova mostu. 

Život vody - Stromovka (9.6.2023)

Dne 9.6.2023 se žáci z 1. A a 2.A vypravili zkoumat život vody do jezírek ve Stromovce. Po příchodu na ně již netrpělivě čekaly různé hry a úkoly. Jedním z úkolu bylo ulovit něco živého z jezírka a určit co to je.

Den dětí - Lesní olympiáda (1.6.2023)

Dne 1.6. se děti z 1.A a 2.A zúčastnily Lesní olympiády. Čekaly na ně obtížné úkoly a děti se s nimi musely popasovat. Všechny děti to zvládly a obdržely krásné zvířecí medaile, diplomy a něco dobrého.  

Projekt: Od semínka k rajčeti (březen - květen)

Žáci 3.A v březnu vyseli semínka rajčat. Několik týdnů je zalévali, dvakrát přesadili a nakonec si keříky mohli odnést domů, kde je přesadí do velkého květináče a pokud se o něj budou dál starat, jistě v létě budou sklízet sladkou úrodu. 

Třídní pětiboj (květen)

3.A si zasoutěžila v pětiboji. Pět disciplín: skok snožmo, vytrvalostní běh, T-běh, postoj čápa a protažení. První tři získali sladkou medaili a postavili se na stupně vítězů.

Mořský svět - 1. a 2. třída (květen)

Čarodějnický oheň (duben)

Na konci dubna vyrazily všechny třídy společně rozdělat oheň a opékat buřty. Počasí nám přálo a my jsme opékali i párky, klobásky, chleba i maršmelouny. V průběhu dopoledne si děti také zasoutěžily a získaly sladkou odměnu. 

Staré město pražské (duben)

3.A po roce opět provedla paní průvodkyně Lipovská starou Prahou. Tentokrát jsm enavštívili Josefov - židovskou čtvrť s fascinující historií. Pak jsme se podívali na Staroměstské náměstí a v Domě u kamenného zvonu jsme navštívili krásnou výstavu o založení Prahy a době za Karla IV.

Fotbalový MCDonald's Cup (duben)

Žáci 2.A a 3.A se zúčastnili okresního kola fotbalového turnaje. Předvedenou hrou a 8. místem určitě neudělali ostudu a turnaj si náramně užili. K vidění bylo pár opravdu krásných gólů!

Exkurze Zoo Praha: Mláďata a rozmnožování zvířat (březen)

Poslední exkurze 3.A a 4.A do zoo v tomto roce se zaměřila na mláďata zvířat. 

Čokoládovna v Šestajovicích (březen)

Na konci března vyrazili žáci 1.A, 2.A a 5.A do Šestajovic, aby si zde vytvořili vlastní čokoládovou pochoutku. Seznámili se se správným složením čokolády - kakaové máslo (nikoliv palmový či rostlinný tuk), cukr, kakao a mléko. Zkoušeli hádat, která složka chybí v hořké čokoládě (mléko). Správně odpověděli, z čeho se skládá bílá čokoláda (máslo, cukr a mléko). Dozvěděli se, jak se sklízí kakaové boby, jak se suší a dále zpracovávají. Nakonec si z připravených surovin vytvořili dvě čokolády, které nazdobili perníčky, oříšky, kokosem  či kousky další čokolády.

Exkurze do Technického muzea 

"Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu" (březen)

Tužka. Grafit. Slon a lev. Co mají společného? Žáci z 1.A, 2.A a 5.A prozkoumali dílo a práci Josepha Hardtmutha, vynálezce, architekta a podnikatele. Zjistili, jak se tužky vyrábějí, ověřili si vodivost grafitu a naučili se základní kopírovací techniky.


3.A  Experiment: Jak dokázat přítomnost vzduchu (únor)

3.A  Projekt Sluneční soustava (únor)

Skupinová práce třeťáků. Žáci měli za úkol ztvárnit Sluneční soustavu se skutečným poměrem velikostí všech planet.


ZOO - Jak si povídají zvířátka (únor)

ZOO - Plazi (únor)