FOTOGALERIE

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Sněhuláci (leden)

Prvňáčci tvořili sněhuláky i z papíru.


Projekt "Měsíce v roce" (leden)

Prvňáčci společně vytvořili kalendář měsíců. Skupinové práce se ujali znamenitě a výsledek stál za to! Kromě měsíců si procvičili také písmenka, skládání slov, zručnost při stříhání, lepení, malování suchým pastelem nebo určování hodin. 


Sáňkování (leden)

Sníh jsme si pořádně užili. Kdo ví kdy zase napadne?

Prvňáci na sněhu (leden)


Vánoce (prosinec)


Mikulášská (prosinec)


Prvňáci vyrábí větrník (listopad)

Prvňáci si vyrobili větrník. Většina z nich si poprvé vyzkoušela rýsování, měření, práci se smirkovým papírem a kladívkem. Při práci prokázali slušnou zručnost a z výsledku měli patřičnou radost.

Prvňáci dělají ježky z šišek a trávy (listopad)

Prvňáci trénují mluvidla s Šimonovými pracovními listy (září)


Lesní tvoření prvňáků (září)

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020


Domácí vyučování (duben)

I v těžkých časech naši páťáci dochází do třídy na osmou hodinu... Alespoň tedy virtuálně přes vyučovací učebnu Google Classroom. Kromě problematiky nového učiva nám tento zvyk pomáhá částečně nahradit sociální kontakt a dává nám pocit sounáležitosti, že v tom nejsme sami. Už se ale všichni těšíme zase zpátky do školy! 

Výtvory dětí v kroužku Šikovné ručičky (březen)

Projekt "Cestovní kancelář" (únor)

Na celý týden se z našich žáků 5.A stali zaměstnanci cestovní kanceláře. Žáci měli za úkol vyhovět mnoha poptávkám klientů a zajistit pro ně dovolenou na míru. Sehnat ubytování, zajistit dopravu a vstupné na jednotlivé atrakce, vytvořit program zájezdu, spočítat všechny náklady a udělat podrobnou ekonomickou analýzu. Každá skupinu ke každému zájezdu poté na počítači udělala katalog s fotkami, udělala plakát s reklamou zájezdu a na konci týdne přednesla prezentaci celého projektu. Tento projekt, který kombinoval praktické využití matematiky, vlastivědy, informačních technologií, angličtiny a výtvarných činností u žáků rozvíjel časové plánování, komunikaci, organizační schopnosti, mluvený projev a další. 

Bruslení (únor)

V zimě místo tělocviku často chodíme bruslit.

3. místo v celostátním testování přírodovědných znalostí pro naše žáky 5.A (leden) 

Paní ředitelka předala žákům 5.A bronzové medaile za skvělé třetí místo ve srovnávacím testování znalostí přírodovědy, jehož se zúčastnilo 152 vybraných českých škol. Za 14. místo ve znalostech matematiky se ale rovněž tato parta nemusí stydět.   

Projekt Atlas lidského těla (leden)

Žáci 5.A několik dnů ve dvojicích tvořili papírový, otáčecí atlas lidského těla. Někdo maloval, někdo zase sháněl důležité informace o tom, jak které orgány a tělní soustavy fungují. Mnozí žáci k práci přistoupili opravdu zodpovědně a na jejich konečném výsledku to bylo vidět!

Internetová bezpečnost (leden)

Opět nás navštívila policie ČR a naučila nás, jak pracovat s internetem, abychom se nestali obětí rostoucí internetové kriminality a zneužívání dětí. 

Vánoce ve škole (prosinec)

Mikulášská  (prosinec)

Páťáci a druháci vyrábějí modelínu  (prosinec)

Druháci spojili síly s páťáky a každý si vyrobil svou vlastní modelínu! Byla to legrace a všem to šlo skvěle! Modelínu si každý odnesl domů. 

Po stopách pražské historie (prosinec)

5.A vyrazila do centra Prahy. Žáci si zahráli na historické průvodce - měli za úkol dovést skupinu k několika památkám a seznámit ostatní s jejich historií. Procvičili si i rozlišování jednotlivých stavebních slohů. V Galerii La Femme potom obdivovali kresby zvířat Ladislava Kuklíka.

Halloween v 2.A (říjen)

Výrobky dětí z kroužku Tvořivé ručičky (říjen)

Na dopravním hřišti Policie ČR (září)

Naši druháci a páťáci procvičili pravidla silničního provozu přímo pod dohledem policie. Také si vyzkoušeli resuscitaci člověka. A některým to šlo opravdu dobře! 

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019
4.A na škole v přírodě (červen)