FOTOGALERIE

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 

Kouzelná píšťalka (Prosinec)

Druháci natočili vánoční pohádku. Oskara získal Štěpán za ztvárnění princezny.

Mikulášská nadílka (Prosinec)

Projekt Jiné kultury (listopad)

V projektu JINÉ KULTURY druháci ve dvojicích představili svou rodnou zem. Ukázali ji na mapě a zasoupeřili si na turnaji národů. Nakonec exotický týden završili v Náprstkově muzeu. 

Divadlo (listopad)

Minulý týden v divadle na dopravně vzdělávacím představení v Muzeu policie ČR. 

Prvňáci se učí venku (listopad)

Zdravotní procházka (listopad)

Zbyli jen tři mušketýři... Zdravotní procházka, když žáky v lavicích vystřídá bacil. 

Projekt Ptáci (listopad)

Projekt Ptáci nás tento týden zavedl nejdříve do knihovny, kde si děti půjčily knihy a zjistili informace o 10 našich a 10 cizokrajných druzích. Potom jsme se podívali do zoo, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí od našeho průvodce Filipa. Nakonec si děti některé druhý pokusily namalovat. 

Podzim v přírodě - Expedice ke Klostoprtskému rybníku (říjen)


Bezpečnost na silnicí (říjen)

Kurz první pomoci (říjen)

Výtvory dětí z kroužku "Šikovné ručičky"

První návštěva pražské zoo (říjen)

První návštěvu pražské zoo s naší školní permanentku jsme se zaměřili především na zvířata Afriky. 

 

Projekt 2.A: ŽIVOT VČERA A DNES (září)

Druháci se díky utrženému sluchátku podívali do minulosti. Navštívili 19. a především 20. století. 

 

Projekt 2.A: PROJEKTANTI (září)

Druháci se díky utrženému sluchátku stali projektanty a navrhli své vlastní město. Naučili se, co je obec a jak by měla správně fungovat. 

Slavnostní otevření školní knihovny (září)

3.A včera slavnostně otevřela školní knihovnu. Všechny děti dostaly průkazky a mohou si chodit půjčovat knihy vždy o velké přestávce. Děkujeme za skvělý nápad a realizaci paní učitelce Novákové a jejím treťákům! 


Projekt 2.A   NÁMOŘNÍCI (září)

Minulý týden se druháci díky utrženému sluchátku na čas stali námořníky. Nejprve absolvovali výcvik, kde se naučili pracovat s buzolou a určovat azimut, naučili se pracovat s legendou, měřítkem a směrovou růžicí. Poté se chystali na moře - vytvořili si své vlastní námořnické převleky a ve dvojicích objevili svůj vlastní ostrov a vytvořili jeho 3D mapu. A nakonec se opravdu vydali najít moře! AHOJ!

ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Opékání buřtů s rodiči (červen)

Na opékání buřtů v Ďáblickém lese prvňáci pozvali své rodiče. Docházka byla stoprocentní a rodiče vytvořili skvělou partu. Bylo to moc příjemné odpoledne!

Jak prvňáci našli poklad a přemohli zlého čaroděje (červen)


Prvňáci na třešních (červen)

15. června

Prvňáci ve Fata Morganě a botanické zahradě (červen)

V pondělí 14. 6. jsme navštívili Fata Morganu v botanické zahradě. Ocitli jsme se v deštném pralese - úplně sami mimo civilizaci. Kromě mnoha druhů motýlů, jsme obdivovali krásné exotické rostliny, masožravé láčkovky, želvy nádherné, japonskou zahradu a severoamerický les. Děkujeme panu Zbyňkovi za krásný zážitek! 

Třeťáci v zoo (červen)

8. června se třeťáci vypravili do ZOO Praha.

Projekt 2.A: Cestování časem do 20. století

Druháci se díky utrženému sluchátku stali projektanty a navrhli své vlastní město. Naučili se, co je obec a které budovy jsou pro její správné fungování nepostradatelné. 

Projekt 2.A: Projektanti (září)

Druháci se díky utrženému sluchátku stali projektanty a navrhli své vlastní město. Naučili se, co je obec a které budovy jsou pro její správné fungování nepostradatelné. 

Spojený tělocvik prvňáků a třeťáků - zahráli jsme si hru na Rangery (červen)

Referát prvňáků o zajímavostech z cestování (květen)

Trávíme hodně času venku (květen)

V pražské ZOO (květen)

V Pražské zoo si prvňáci zahráli na detektivy v říši zvířat. Povedlo se jim vypátrat všechna tajná zvířata, která je dovedla k důležitým indiciím... A ty je nakonec dovedly na stopu k pavilonu Čambal, kde byly ukryty důležité dílky do skládačky k mapě Snapova pokladu. 

Čistění Draháňského údolí (duben)

Naši pracovití prvňáčci včera využili krásného počasí a vydali se vyčistit Drahanské údolí. Odstranili přes 10kg plastu a jiného harampádí. Sklidili velkou pochvalu od několika kolemjdoucích, kteří stejně jako my nechápali, kdo může do tak krásně přírody úmyslně pohazovat odpadky... Kromě blešivců, sametek, slípek zelenonohých, strakapouda, mnohonožek, stínek a želv nádherných se nám naskytlo blízké setkání s vzácnou a zákonem chráněnou užovkou podplamatou! Pracovitosti našich prvňáků si všimli i zastupitelé městské části Praha 8 a veřejně jim poděkovali v měsíčníku Osmička a na svých FB stránkách. 

Sněhuláci (leden)

Prvňáčci tvořili sněhuláky i z papíru.


Projekt "Měsíce v roce" (leden)

Prvňáčci společně vytvořili kalendář měsíců. Skupinové práce se ujali znamenitě a výsledek stál za to! Kromě měsíců si procvičili také písmenka, skládání slov, zručnost při stříhání, lepení, malování suchým pastelem nebo určování hodin. 


Sáňkování (leden)

Sníh jsme si pořádně užili. Kdo ví kdy zase napadne?

Prvňáci na sněhu (leden)


Vánoce (prosinec)


Mikulášská (prosinec)


Prvňáci vyrábí větrník (listopad)

Prvňáci si vyrobili větrník. Většina z nich si poprvé vyzkoušela rýsování, měření, práci se smirkovým papírem a kladívkem. Při práci prokázali slušnou zručnost a z výsledku měli patřičnou radost.

Prvňáci dělají ježky z šišek a trávy (listopad)

Prvňáci trénují mluvidla s Šimonovými pracovními listy (září)


Lesní tvoření prvňáků (září)

ŠKOLNÍ ROK 2019/2020


Domácí vyučování (duben)

I v těžkých časech naši páťáci dochází do třídy na osmou hodinu... Alespoň tedy virtuálně přes vyučovací učebnu Google Classroom. Kromě problematiky nového učiva nám tento zvyk pomáhá částečně nahradit sociální kontakt a dává nám pocit sounáležitosti, že v tom nejsme sami. Už se ale všichni těšíme zase zpátky do školy! 

Výtvory dětí v kroužku Šikovné ručičky (březen)

Projekt "Cestovní kancelář" (únor)

Na celý týden se z našich žáků 5.A stali zaměstnanci cestovní kanceláře. Žáci měli za úkol vyhovět mnoha poptávkám klientů a zajistit pro ně dovolenou na míru. Sehnat ubytování, zajistit dopravu a vstupné na jednotlivé atrakce, vytvořit program zájezdu, spočítat všechny náklady a udělat podrobnou ekonomickou analýzu. Každá skupinu ke každému zájezdu poté na počítači udělala katalog s fotkami, udělala plakát s reklamou zájezdu a na konci týdne přednesla prezentaci celého projektu. Tento projekt, který kombinoval praktické využití matematiky, vlastivědy, informačních technologií, angličtiny a výtvarných činností u žáků rozvíjel časové plánování, komunikaci, organizační schopnosti, mluvený projev a další. 

Bruslení (únor)

V zimě místo tělocviku často chodíme bruslit.

3. místo v celostátním testování přírodovědných znalostí pro naše žáky 5.A (leden) 

Paní ředitelka předala žákům 5.A bronzové medaile za skvělé třetí místo ve srovnávacím testování znalostí přírodovědy, jehož se zúčastnilo 152 vybraných českých škol. Za 14. místo ve znalostech matematiky se ale rovněž tato parta nemusí stydět.   

Projekt Atlas lidského těla (leden)

Žáci 5.A několik dnů ve dvojicích tvořili papírový, otáčecí atlas lidského těla. Někdo maloval, někdo zase sháněl důležité informace o tom, jak které orgány a tělní soustavy fungují. Mnozí žáci k práci přistoupili opravdu zodpovědně a na jejich konečném výsledku to bylo vidět!

Internetová bezpečnost (leden)

Opět nás navštívila policie ČR a naučila nás, jak pracovat s internetem, abychom se nestali obětí rostoucí internetové kriminality a zneužívání dětí. 

Vánoce ve škole (prosinec)

Mikulášská  (prosinec)

Páťáci a druháci vyrábějí modelínu  (prosinec)

Druháci spojili síly s páťáky a každý si vyrobil svou vlastní modelínu! Byla to legrace a všem to šlo skvěle! Modelínu si každý odnesl domů. 

Po stopách pražské historie (prosinec)

5.A vyrazila do centra Prahy. Žáci si zahráli na historické průvodce - měli za úkol dovést skupinu k několika památkám a seznámit ostatní s jejich historií. Procvičili si i rozlišování jednotlivých stavebních slohů. V Galerii La Femme potom obdivovali kresby zvířat Ladislava Kuklíka.

Halloween v 2.A (říjen)

Výrobky dětí z kroužku Tvořivé ručičky (říjen)

Na dopravním hřišti Policie ČR (září)

Naši druháci a páťáci procvičili pravidla silničního provozu přímo pod dohledem policie. Také si vyzkoušeli resuscitaci člověka. A některým to šlo opravdu dobře! 

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019
4.A na škole v přírodě (červen)