FOTOGALERIE

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Výroba svíček a mýdel v 2. A - projektový den

Dne 1.12. proběhl projektový den na téma Výroba svíček ze včelího vosku a výroba mýdel. Děti si výrobu velmi užily a vznikly moc pěkné výrobky. 

Muzeum pražského vodárenství (listopad)

23.11.2023 Podolí. Žáci z 1.A a 3.A navštívili Muzeum pražského vodárenství. Program se skládal ze dvou částí: první byl výklad na téma koloběh vody v přírodě a hlavně při čištění vody, druhá část byla hra v muzeu. Děti dostaly pracovní listy, odpovědi hledaly ukryté v muzeu.

Halloween (říjen)

Podzimní exkurze do přírody (říjen)

Nadšení malých přírodovědců nezastaví ani troška deště. Naopak díky dešti jsme našli 8 zvláště chráněných mloků skvrnitých.Poprvé jsme si vyzkoušeli v terénu zbrusu novou biolupu Bresser, díky níž nás ohromily úžasné detaily. Špatná zpráva pro rodiče - mnoho dětí prohlásilo, že chce biolupu k Vánocům.

Návštěva Galerie La Femme (říjen)

4.A navštívila výstavu Kamenický Šenov - kraj skla, sopek a pohádek v Galerii La Femme. Většina žáků místa vyobrazená umělci dobře zná z druhé třídy, kdy na tato místa podnikli geologickou expedici. Žáci umělce hodnotili. Na prvním místě se v jejich očích umístil Bohumil Eliáš.

Muzeum pražských pověstí a strašidel (říjen)

20.10.2023 - dnes se děti z 1.A, z 2. A a ze 3.A vypravily do Muzea pražských pověstí a strašidel. Vstoupily  do světa pražských pověstí a setkaly  se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy. Celou cestu je doprovázel strašidelný mnich a pražská klevetnice. Muzeum mělo dvě části: Podzemní uličku duchů a přízemní interaktivní část věnovanou především pověstem a jejich rozehrání.

Program prevence - bezpečnost online (říjen)

10.10.2023 - po roce opět preventivní program. Nyní na téma bezpečnost online - bezpečné heslo, útok hackerů, podvodné zprávy a webové stránky. Děti se s nadšením zapojovaly a byly velice kladně ohodnoceny.

Dopravní hřiště - Muzeum Policie ČR (září)

Opět na dopravním hřišti v Muzeu Policie ČR. Bezpečnosti na silnicích není nikdy dost. 

Únikovka - 20 000 mil pod mořem (září)

Žáci z 3.A se v pátek 22.9. vydali do DDM Ulita. Byli rozděleni do dvou skupin.  Čekala na ně úniková hra 20 000 mil pod mořem a týmová hra vejconauti. Oba týmy dokázaly "uniknout". V týmové hře se snažili vyslat čerstvé vejce do "vesmíru", resp. připravit mu padák tak, aby se nerozbilo. Zde některé týmy uspěly, jiné ne. Nicméně nikomu to nevadilo a všichni se dobře bavili. Určitě někdy vyrazíme na další hru.

Hvězdárna Ďáblice - Jak šla kometka do světa (září)

Děti z 1.A a z 2.A se v pátek 15.9. vypravily do hvězdárny v Ďáblicích. Zde si vyposlechly povídání o tom, co se děje na obloze a následně se podívaly na příběh o kometce. Na závěr si prohlédly hvězdárnu a hvězdářskými dalekohledy pozorovaly Venuši a také Slunce. 

Armádní muzeum Žižkov - Český lev se schovává v muzeu (září)

Žáci z 2.A a 3.A se vypravili hledat Českého lva do armádního muzea na Žižkově. Děti se zábavnou formou seznámily s institucí muzeum a státními symboly.

ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Kukuřičné bludiště Klíčany (červen)

Žáci z 1.A a 2.A se vypravili hledat příšerky s nápovědou ke skryté tajence do kukuřičného bludiště. Navzdory velkému horku se to každé skupině po namáhavém boji podařilo a získali slíbenou odměnu. 

Přespávání ve škole 1.A, 2.A a 5.A (22. - 23.6.)

Žáci z 1.A, 2.A a 5.A završili školní rok přespáváním ve škole. Po úvodním zabydlení se společně vyrazili na výlet do Divoké Šárky. Večer proběhla společná večeře a poté společné hledání indicií k mapě vedoucí k pokladu. 

Společná svačina 2.A (19.6.2023)

Žáci 2.A si během dopoledne připravili výbornou svačinku. Že se jim to podařilo, jistě potvrdí i spolužáci z ostatních tříd. Děti jim totiž připravily ochutnávku svých dobrot.

Kampa a Karlův most - 15.6.2023

Žáci 2.A vyrazili společně s úžasnou paní průvodkyní Lipovskou na prohlídku Kampy a Karlova mostu. 

Život vody - Stromovka (9.6.2023)

Dne 9.6.2023 se žáci z 1. A a 2.A vypravili zkoumat život vody do jezírek ve Stromovce. Po příchodu na ně již netrpělivě čekaly různé hry a úkoly. Jedním z úkolu bylo ulovit něco živého z jezírka a určit co to je.

Den dětí - Lesní olympiáda (1.6.2023)

Dne 1.6. se děti z 1.A a 2.A zúčastnily Lesní olympiády. Čekaly na ně obtížné úkoly a děti se s nimi musely popasovat. Všechny děti to zvládly a obdržely krásné zvířecí medaile, diplomy a něco dobrého.  

Projekt: Od semínka k rajčeti (březen - květen)

Žáci 3.A v březnu vyseli semínka rajčat. Několik týdnů je zalévali, dvakrát přesadili a nakonec si keříky mohli odnést domů, kde je přesadí do velkého květináče a pokud se o něj budou dál starat, jistě v létě budou sklízet sladkou úrodu. 

Třídní pětiboj (květen)

3.A si zasoutěžila v pětiboji. Pět disciplín: skok snožmo, vytrvalostní běh, T-běh, postoj čápa a protažení. První tři získali sladkou medaili a postavili se na stupně vítězů.

Mořský svět - 1. a 2. třída (květen)

Čarodějnický oheň (duben)

Na konci dubna vyrazily všechny třídy společně rozdělat oheň a opékat buřty. Počasí nám přálo a my jsme opékali i párky, klobásky, chleba i maršmelouny. V průběhu dopoledne si děti také zasoutěžily a získaly sladkou odměnu. 

Staré město pražské (duben)

3.A po roce opět provedla paní průvodkyně Lipovská starou Prahou. Tentokrát jsm enavštívili Josefov - židovskou čtvrť s fascinující historií. Pak jsme se podívali na Staroměstské náměstí a v Domě u kamenného zvonu jsme navštívili krásnou výstavu o založení Prahy a době za Karla IV.

Fotbalový MCDonald's Cup (duben)

Žáci 2.A a 3.A se zúčastnili okresního kola fotbalového turnaje. Předvedenou hrou a 8. místem určitě neudělali ostudu a turnaj si náramně užili. K vidění bylo pár opravdu krásných gólů!

Exkurze Zoo Praha: Mláďata a rozmnožování zvířat (březen)

Poslední exkurze 3.A a 4.A do zoo v tomto roce se zaměřila na mláďata zvířat. 

Čokoládovna v Šestajovicích (březen)

Na konci března vyrazili žáci 1.A, 2.A a 5.A do Šestajovic, aby si zde vytvořili vlastní čokoládovou pochoutku. Seznámili se se správným složením čokolády - kakaové máslo (nikoliv palmový či rostlinný tuk), cukr, kakao a mléko. Zkoušeli hádat, která složka chybí v hořké čokoládě (mléko). Správně odpověděli, z čeho se skládá bílá čokoláda (máslo, cukr a mléko). Dozvěděli se, jak se sklízí kakaové boby, jak se suší a dále zpracovávají. Nakonec si z připravených surovin vytvořili dvě čokolády, které nazdobili perníčky, oříšky, kokosem  či kousky další čokolády.

Exkurze do Technického muzea 

"Hardtmuth: od uhlu k tužkařskému impériu" (březen)

Tužka. Grafit. Slon a lev. Co mají společného? Žáci z 1.A, 2.A a 5.A prozkoumali dílo a práci Josepha Hardtmutha, vynálezce, architekta a podnikatele. Zjistili, jak se tužky vyrábějí, ověřili si vodivost grafitu a naučili se základní kopírovací techniky.


3.A  Experiment: Jak dokázat přítomnost vzduchu (únor)

3.A  Projekt Sluneční soustava (únor)

Skupinová práce třeťáků. Žáci měli za úkol ztvárnit Sluneční soustavu se skutečným poměrem velikostí všech planet.


ZOO - Jak si povídají zvířátka (únor)

ZOO - Plazi (únor)

Preventivní program Policie ČR - bezpečnost na silnici (únor)

1. vysvědčení (31.1.2023)

Dne 31. 1. 2023 dostali žáci z 1.A své první pololetní vysvědčení. Na vysvědčení byly jen samé zasloužené jedničky.


Botanická zahrada 27.1.2023

Planetárium (leden)

Bruslení (leden)

Lyžařský výcvik (leden) Putování za velikány zvířecí říše (leden) - 1.A a 2.A

Dne 6.1.2023 se žáci z 1.A a z 2.A vypravili po stopách velikánů zvířecí říše. Z afrických zvířat mohli obdivovat vysoké a elegantní žirafy a v přímém kontrastu s nimi zavalité hrochy. V Indii na ně dýchla kultura, jež je neodmyslitelně spjata se slony, a v Arktidě se seznámili s ledními medvědy.

Vánoční besídka (prosinec)

https://www.youtube.com/watch?v=yoSSLs_dUxE 


Divadlo Reduta - Půjdem spolu do Betléma (prosinec)

Ve středu 21.12. se žáci 1.A, 2.A, 4.A a 5.A vypravili na divadelní představení Půjdem spolu do Betléma. Měli možnost shlédnout divadelní představení o tom, jak to asi bylo s narozením Ježíška.

Muzeum Karla Zemana (prosinec)

V pondělí 19.12. navštívili žáci 4.A Muzeum Karla Zemana. Mohli si zde prohlédnout různé filmové triky. 

Zoo Praha: Jak se plazili plazi (prosinec)


Získání a nalezení prvního klíče 1.A - 16.12.2022

Žáci z 1.A po těžkých soubojích s pirátem získali poslední kousky mapy vedoucí k prvnímu klíči od pirátského pokladu. Mapu se jim podařilo úspěšně složit a vydali se podle ní nalézt první klíč. Klíč se jim podařilo po delší době najít a pomocí klíče otevřeli první zámek na pirátově pokladnici. Gratulujeme a plujeme dál, protože nás čekají další zkoušky.

Výrobní exkurze do mýdlárny v Šestajovicích (prosinec)

Dne 9.12. se žáci z 1.A, 2.A a 5.A vypravili navzdory větší zimě na exkurzi do mýdlárny v Šestajovicích u Prahy. Během exkurze měli možnost si vyrobit své glycerinové mýdlo a také si originálně naplnit lahvičku s různě barevnou a vonící solí do koupele. Všem se jejich výrobky velmi povedly a své výrobky si odvezli zpět do školy. Na závěr exkurze se ještě přivítali s místními zvířátky.

Pasování na písaře - Hurá získali jsme pirátské pero (prosinec)

Dne 5.12. získali své první pero 4 žáci z 1.A - Anežka, Daneček, Tommy a Eliška. Gratulujeme 

Dne 12.12.2022 získali své pirátské pero 2 žáci z 1.A - Samík a Silvinka. Gratulujeme 

Dne 9. ledna 2023 získal své pirátské pero 1 žák z 1.A - Teo. Gratulujeme

Dne 30. ledna 2023 získal své pirátské pero 1 žák z 1.A - Michael. Gratulujeme

Dne 13. února získala své pirátské pero 1 žákyně z 1.A - Johanka. Gratulujeme

Dne 28. února získal své pirátské pero 1 žák z 1.A - Kubík. Gratulujeme

Dne 6. března získala své pirátské pero 1 žákyně z 1.A - Hanul. Gratulujeme

Projekt: Pravěk (listopad)

Projektový týden "Cesta do pravěku" si třeťáci obohatili návštěvou Národního muzea. 

Po přečtení části knihy Lovci mamutů od Eduarda Štorcha třeťáci natočili dokumentární film z pravěku.

https://www.youtube.com/watch?v=QeiuFn_VSYk&feature=youtu.be    

Program prevence PČR - bezpečnost na silnicích (listopad)

Navštívila nás Policie ČR a zopakovali jsme si pravidla silničního provozu a bezpečného chování. 

Poslanecká sněmovna (listopad)

Projektový týden, kdy si třeťáci hráli na volby a parlament, jsme dnes obohatili o návštěvu opravdové schůze Poslanecké sněmovny. Byl to velký zážitek. 

Indonéská džungle - ZOO Praha

Kopytníci - Zoo Praha (listopad)


Cesta kolem světa (říjen)

Dnes děti díky projektovému dnu středoškoláků navštívili několik exotických zemí a mohli ochutnat jejich typická jídla.


Program primární prevence - bezpečnost na internetu a závislosti na technologiích (říjen)

Cesta kolem světa - Zoo Praha (říjen)


Muzeum fantastických iluzí (říjen) 

V pátek 7. října jsme vyrazili do Muzea fantastických iluzí. Žáci byli nadšení. Fotili a pózovali.

Dopravní hřiště (říjen)

4. října vyrazili prvňáci a druháci na dopravní hřiště. Nebylo to pro ně nic nového. Byli tu nedávno a od té doby pilně opakovali dopravní značky a pravidla silničního provozu - jak pro cyklisty, tak i pro chodce. Žáci za správnou jízdu získávali body do soutěže. Za svou jízdu byli pochváleni a odměněni omalovánkami. Počasí jim přálo a den si moc užili.

Dopravní hřiště - 3.A + 4.A (září)

Výpravu na dopravní hřiště jsme si užili a ačkoliv nás policisté nechtěli zprvu kvůli mokru pustit na hřiště, přemluvili jsme je. Nejsme totiž z cukru a počasí nás nerozhází! 

2.A - den dopravní výchovy (září)

21.9.2022 byli žáci druhé třídy v Muzeu Policie ČR. Nejprve zhlédli divadelní představení, kde si osvojili znalosti dopravních značek či pravidel pro přecházení silnice, a následně využili získané vědomosti a vyzkoušeli jízdu na dopravním hřišti. Jezdilo se na kolech i koloběžkách. Dodržování pravidel hlídali příslušníci Městské policie. Děti byly šikovné. Na závěr si domů odnesly odměnu :-)

1.A - první školní den (září)


Dnes byli žáčkové třídy 1.A pasováni na malé námořníky a námořnice. Po svém pasování statečně vypluli na náročnou plavbu za pirátským pokladem. Všem přejeme šťastnou plavbu a úspěšný lov.ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Geologická expedice 2.A (červen)

Geologická expedice do historie Země 2.A. Poznali jsme čedičové sloupce Českého středohoří, znělcovou sopku Klíč i druhohorní pískovce Českého Švýcarska! Naučili se mimo jiné, co je hluboko pod zemí, jak se pohybují litosferické desky a jak vznikají hroniny.