CELOROČNÍ MOTIVAČNÍ HRY

2.A  NÁMOŘNÍCI

Námořníci, tedy žáci, ztroskotali na obydleném ostrově v oceánu. Aby se dostali z ostrova, musí společnými silami, podle přesného plánku, postavit novou loď.

Jejich desetiměsíční snaha odplout je doplněna o nelehké úkoly.

Námořníkům z 2.A chodí poštou dopisy s příběhy, ve kterých se dočítají o zmiňovaných úkolech. V některých případech je úkol propojen s výukou, a tak si děti hravou formou procvičují aktuální učivo.

Za splněný úkol, pomoc spolužákovi, dobrý postřeh, vyřešení rébusu, kolegialitu, získávají žeton. Děti žetony sbírají a navzájem se podporují. Za deset žetonů žák získává součástku pro stavbu lodi.

Podaří se ztroskotaným námořníkům postavit loď a zachránit se? Držíme jim palce!

Ukázka jednoho z dopisů:

Námořníci, pozor, piráti!

Pozdě. Parta druháků se bohužel nechala lapit pirátskou posádkou.

"Ještěže Varvara stihla přes naši loď přehodit plachtu, aby ji piráti nenašli," zašeptal Maty.

Loď pirátů nebyla vůbec hezká. Všude se válely zbytky jídla a v místnosti, kde seděli uvěznění námořníci z 2.A, byl cítit divný zápach.

Najednou zoufalí námořníci uslyšeli kroky. "Ticho, někdo jde," umlčel ostatní Ondra. Ve dveřích se objevila tmavá postava s širokým kloboukem a papouškem na rameni - sám kapitán pirátské lodi.

Posadí se na dřevěný sud a povídá: "Propustím Vás, pokud mi pomůžete."

"Při rybolovu se nám do sítí zamotala slova, která mají slabikotvorné souhlásky R, L, M. Pokud se vám podaří slova správně rozdělit, jste volní. A ještě každý z vás získá žeton navíc."

Pusťte se do práce! Hodně štěstí!

5.A  CIVILIZACE NA PLANETĚ GAYA

Páťáci poprvé hrají každý sám za sebe a snaží se svou zemi rozvíjet co nejvíce a vyhrát v ekonomických bodech nad ostatními. Zároveň se však musí také naučit spolupracovat s ostatními státy, aby si během toho ekonomického závodu nezničili planetu. Potom by prohráli všichni. Uvidíme, kdo na konci roku vyhraje hlavní cenu!

Starší motivační hry našich žáků

Záchrana Bílé Orchideje